Historie

Rodokmen

 

 

ROK zpěv kytara 1 kytara 2 kytara 3 basa klávesy bicí  
2002
Marek Krištof
Marek Krištof
Martin Blažek
 
Aleš Paleček
Darina
Jan Bartůněk
2003  
2004
2005
Milan Havlíček
2006
2007
Lucie Adamová
Jan Gajdoš
Roman Kapinus
2008
Jan Gajdoš st.
Bronislav Křepela
Bronislav Křepela
 
Vladimír Psota
Vladimír Psota
Pavel Marek
2009
Roman Fojtík
Robert Gáfrik
Roman Fojtík
Sylva Gáfriková
Michaela Mrkosová
2010
Roman Fojtík
   
2011    
2012
Jakub Vyhnálek
Martin Adámek
Dan Pokorný
2013
Pavel Mika
Jiří Hauerland
František Hanzal
Dana Freyová
2014
Honza Hrb
Filip Buršík

2015

 

 

 

 

 

Dana Freyová
Martina Kuřitková
Stanley Rožnovský
X
Vladimír Psota
X
Pavel Vaškovič
2016
Standa Zálešák
Pavel
Mika
Roman Fojtík
 
Ota
Ipser
Lukáš Bartoněk
Roman Gožďál
 

 

 

 

 

Historie

 

 

Rok 2002 byl rok ve znamení odchodů. Začátkem tohoto roku odchází Martin z kapely KISS-Czech Republic kvůli poměrům, které v kapele údajně panují a po krátké přestávce se opět začíná věnovat hraní s baskytaristou Alešem Palečkem. Dne 10.8.2002 za poměrně dramatických okolností odchází Marek Krištof z kapely Sorrow a hledá hráče pro nový projekt. Je osloven Palečkem, což zprvu odmítá, po měsící však mění rozhodnutí a přijímá nabídku. V této trojici hledají bubeníka, kterým se stává Honza Bartůněk, díky němuž kapela získává i zkušebnu v KD-Zvěrkovice a tím začíná úmorná a zároveň radostná práce na novém repertoáru.

Během intenzivního zkoušení se projevuje absence kláves, kterou řeší příchod klávesistky Dariny, která jde v té době společným partnerským životem s Markem. Hudba Arkany se stává melodičtější.

Krátce po nástupu klávesistky nastávají problémy s prostory k hraní, přesněji řečeno s majitelem KD, který po kapele požaduje stále vyšší a vyšší nájem. Situace se stává natolik neúnosná, že po slovní roztržce s majitelem Arkana zkušebnu opouští.
Paleček zajištuje novou zkušebnu v KD-Častohostice.

Problémy se začínají projevovat u Honzy Bartůňka, který kvůli své přílišné zaměstnanosti stále častěji nedochází na zkoušky a Marek Krištof přivádí bubeníka Milana Havlíčka, který zastupuje Bartůňka v době jeho nepřítomnosti. Vše se však vyvíjí jinak a po nějaké době Honza Bartůněk odchází úplně a Milan Havlíček zůstává za bicími na stálo.

Dne 7.5.2006 odchází klávesistka Darina pro čím dál častější konflikty a neshody s Markem Krištofem, které pramení z jejich rozchodu.

Dne 16.9.2006 bez předchozího varování odchází z Arkany bubeník Milan Havlíček kvůli změně zaměstnání, což spoluhráčům oznamuje pouze krátkým telefonátem. Po Havlíčkově odchodu zastupuje jako výpomoc na bicí Honza Gajdoš z revivalu KISS-Czech Republic, díky kterému může Arkana pokračovat v koncertování. Po třech týdnech Marek Krištof přivádí bubeníka Romana Kapinuse.

Kapela hledá více než rok klávesistku. Na inzerát se 24.8.2007 ozývá Lucie Adamová.

Po roce hraní oznamuje odchod bubeník Roman Kapinus, kterého nahrazuje Honza Gajdoš starší kontaktovaný Palečkem.

Začátkem roku 2008 odchází kytarista Martin Blažek z osobních důvodů, za něž nastupuje Bronislav Křepela, kterému se v té době rozpadá jeho kapela. Rozpad však není definitivní jak by se zdálo a po několika měsících se Křepelovi bývalí spoluhráči rozhodují o obnovení hraní a Křepela se vrací ke své domovské kapele.

Křepelův odchod je však doprovázen naprosto příkladným jednáním a ohleduplností vůči Arkaně a během několika dnů za sebe posílá Arkaně nového kytaristu Vladimíra Psotu, který koncem listopadu 2008 nastupuje.

Kvůli škole a dalším aktivitám odchází i klávesistka Lucie, kterou následuje bubeník Gajdoš týden před dalším veřejným vystoupením, které se musí samozřejmě rušit.

Odchod bubeníka se zdá zprvu pro všechny bezvýchodnou situací. Marek Krištof kontaktuje zkušeného a vyhraného bubeníka Pavla Marka, který po týdnu střídá Honzu Gajdoše. Je prosinec 2008. V lednu 2009 přivádí Marek Krištof a Pavel Marek exkytaristu Pilly Romana Fojtíka na klávesy, akustickou kytaru a příležitostně na elektrickou kytaru.

Začátkem roku 2009 odchází Vladimír Psota a Roman Fojtík za něj natrvalo přebírá elektrickou kytaru.

Na jaře 2009 díky kontaktům Romana Fojtíka přivádí Pavel Marek zpěváka Roberta Gáfrika s manželkou Sášou a dcerou Sylvou, která sedá za klávesy. Spory mezi starými a novými členy vyúsťují konfliktem před zábavou v Nových Syrovicích, při kterém odchází nejen z pódia, ale i z kapely Robert, Dáša a Silva Gáfrikovi a následuje je Marek Krištof. Akce je zrušena a kapela se trhá na dvě poloviny, Gáfrikovi s Markem Krištofem zakládají společný projekt, v Arkaně zůstavá Aleš Paleček, Roman Fojtík, Pavel Marek. Ke kapele se krátkodobě přidává i mladá nezkušená klávesistka Michaela Mrkosová.

Odchodem poloviny členů je nucen Roman Fojtík převzít i pozici zpěvu a vrací se Vladimír Psota na kytaru. V tomto složení kapela odehrává celou sezónu 2009 a díky manažeským schopnostem Fojtíka navštěvuje koncerty kapely více lidí.

Pro podvody a neustálé problémy vyhazuje Roman Fojtík na konci roku 2009 bubeníka Marka z kapely, čímž nastává dočasný konec Arkany, která bez bubeníka není dále životaschopná a ostatní členové se rozcházejí.

Roman Fojtík odchází k projektu Lordi Czech Revival a v roce 2010 přijímá post baskytaristy v projektech zpěváka a kytaristy Lubomíra Hotového Siloe a LH band, kde hraje spolu s kytaristou Vojtou Samkem a bubeníkem Martinem Adámkem.

V první polovině roku 2012 Roman Fojtík znovuobnovuje Arkanu s bubeníkem Martinem Adámkem, který přivádí baskytaristu Jakuba Vyhnálka z Roxoru. Společně zkouší ve vesnici Višňové v prostorách patřícím Adámkovi a věnují se výhradně vlastní tvorbě.

Fojtík získává od svého zaměstnavatele pro hraní prostory v areálu Kellerův mlýn ve Znojmě, který Arkaně zázemí poskytuje pouze za cenu spotřebovaných energií. Z důvodu dlouhodobé nemoci Martin Adámek končí jako bubeník a přichází krátkodobě Daniel Pokorný. Roman Fojtík však není spokojený s laxním přístupem bubeníka a přes manažerku Ivetu Manovou přichází 16. června 2013 velice dobrý bubeník Jiří Hauerland, který právě odchází z jiného uskupení. Dočasně fungují jen ve třech s poměrně častými absencemi baskytaristy Vyhnálka. Roman Fojtík poté přes Vlastu Staníčka ze skupiny Gilotina získává kontakt na velice zkušeného kytaristu Pavla Míku "Hakina", který s hraním souhlasí a jeho příchodem začíná Arkana získávat tvář. "Hakin" přivádí zvukaře Huberta Hrba, se kterým se oba kytaristé domlouvají na trvalé spolupráci. Oba kytaristé s bubeníkem začínají vytvářet zbrusu nový playlist, který se má zcela odlišovat od běžných zábavových kapel. Problém je však stále s absencí basy a zpěvu, který by byl pro kapelu charakteristický. Koncem únanovské skupiny Hydrant v listopadu 2013 přichází za mikrofon Franta Hanzal, který sebou přivádí baskytaristku Danču Freyvou. Po krátkém působení však odchází pro neshody a na jeho místo přichází Honza Hrb s Filipem Buršíkem, který přijímá místo třetí kytary. Bubeník Jiří Hauerland se začíná věnovat jiným projektům a odchází, krátce se na jeho místě usadí Jiří Horák jako dočasná výpomoc. Na začátku roku kapela přijímá na bicí Martinu Kuřitkovou a v této sestavě se uskupení ustálí.

 

V květnu 2015 kapela přináší ze studia pilotní singl Zabijačka.

Koncem roku z důvodu stagnace se mění totálně obsazení, ve skupině zůstávají pouze Hakin a Roman a hledají nové, aktivnější a zkušenější členy. Na post basy přichází staronový Vladimír Psota, za bicí usedá Pavel Vaškovič, a mikrofonu se staví Staňa Rožnovský.

V této sestavě během krátké doby secvičí celý repertoár a ještě před koncem roku 2015 stíhají odehrát dvě akce.